سوالات متداولثبت نام و تایید هویت


حساب دمو با حساب واقعی چه تفاوتی دارد؟

با استفاده از حساب دمو، می‌توانید ترید کردن در بازار فارکس را یاد بگیرید، استراتژی‌ها و اکسپرت‌های خود را کاملاً رایگان و آنلاین تست کنید و بر آن‌ها مسلط شوید. مزیت بزرگ این حساب این است که در شرایط واقعی ترید می‌کنید اما سرمایه‌گذاری شما با پول مجازی صورت می‌گیرد.

چطور می‌توانم حساب باز کنم؟

یک. روی لینک «باز کردن حساب» کلیک کنید.

دو. اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را وارد کنید.

سه. روی گزینه‌ی «باز کردن حساب» (Open an account) کلیک کنید.

چهار. یک پسورد برای ایمیل شما ارسال شده است. آن را وارد کرده و مجدد روی «باز کردن حساب» (Open an account) کلیک کنید.

لطفاً اطلاعات را صحیح و مطابق با کارت شناسایی خود، وارد کنید.

چطور باید هویت خودم را تایید کنم؟

تایید هویت کاری ضروری برای تامین امنیت حساب شما و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به اطلاعات شخصی و سرمایه‌ی شما در حساب FBS، و همچنین واریز و برداشت آسان و دریافت جوایز، است.  ۱٫ بخش تایید هویت (Verification) را در تنظیمات پروفایل خود (دکمه‌ی سبز رنگ نزدیک اسم شما در سمت چپ بالای صفحه) انتخاب کنید. ۲٫ اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. دقت کنید این اطلاعات بایستی مطابق با کارت شناسایی شما باشند. ۳٫ کپی رنگی از پاسپورت یا کارت شناسایی ملی خود را همراه با عکس و سندی برای تایید آدرس، آپلود کنید. فایل آپلودی باید «jpg»، «jpeg»، «png»، «gif» یا «pdf» باشد و حجم تمام فایل‌ها نباید از ۵ مگابایت بیشتر شود. ۴٫ روی دکمه‌ی «Send request» کلیک کنید. در کمترین زمان ممکن درخواست شما بررسی می‌شود. حداکثر زمان انتظار برای بررسی درخواست، ۲۴ ساعت است. اگر درخواست شما رد شود، از طریق ایمیل موضوع به شما اعلام شده و دلایل رد درخواست شما در میز کار شخصی‌تان (Personal area) ذکر خواهد شد.

چند حساب می‌توانم باز کنم؟

از هر نوع حساب می‌توانید یکی باز کنید: سنت – میکرو – استاندارد – اِسپرد صفر و غیره. اگر می‌خواهید از هر نوع تا ۱۰ حساب داشته باشید، بایستی این مراحل را طی کنید: تایید میز کار شخصی‌ (Personal area) . تغییر روش تایید از ایمیل به پیام کوتاه . و اطمینان از اینکه سرمایه‌ی کلی در تمام حساب‌های شما در Personal area، صد (۱۰۰) دلار یا بیشتر است.


تغییر یا بازگردانی اطلاعات شخصی


چطور می‌توانم آدرس ایمیلی را که موقع ثبت‌ نام ثبت کرده‌ام، تغییر دهم؟

آدرس ایمیلی که  شما موقع ثبت ‌نام ارائه کرده‌اید، برای ورود به میز کار شخصی استفاده می‌شود و تغییر آن فقط قبل از تایید هویت (Verification) ممکن است. بعد از اینکه حساب شما تایید نهایی شد، تغییر ایمیل ممکن نیست!

پین کد خود را فراموش کرده‌ام. چطور می‌توانم آن را بازیابی کنم؟

می‌توانید پین کد خود را میز کار شخصی‌تان و در صفحه‌ی بازیابی پین کد، بازیابی کنید (بعد از کلیک کردن روی دکمۀ سبز رنگ نزدیک نام شما، در پنل بالایی، در دسترس است). اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید و یک کپی رنگی از مدارکی که برای تایید حساب آپلود کرده بودید را بارگزاری کنید و سپس «Send request» را بزنید. درخواست شما طی ۲۴ ساعت بررسی می‌شود. در صورت تایید، ایمیلی حاوی لینک بازیابی برای شما ارسال می‌شود. فقط یک بار می‌توانید از این لینک استفاده کنید. صفحه‌ی حاوی پین کد جدید، فقط ۲۴ در دسترس است. توصیه می‌کنیم پین کد خود را به خاطر بسپارید یا آن را در جایی مطمئن ذخیره کنید.

چطور می‌توانم شماره‌ی تلفن خود را تغییر دهم؟

شما می‌توانید شماره‌ی تلفن خود را در میز کاری شخصی خود و در تنظیمات پروفایل تغییر دهید (بعد از کلیک کردن روی دکمۀ سبز رنگ نزدیک نام شما، در پنل بالایی، در دسترس است). در قسمت «Your account details» شماره‌ی تلفن خود را پیدا کنید و روی «Change» کلیک کنید. شمارۀ جدید را وارد کنید، یا در صورت نیاز کشور سرویس‌دهنده را تغییر دهید و روی «Get password» کلیک کنید. کدی که از طریق پیام کوتاه برای شما اِرسال می‌شود را وارد کنید و در آخر روی «Save» کلیک کنید.

چطور می‌توانم لورج حساب خود را تغییر دهم؟

شما می‌توانید لورج حساب خود را در میز کاری شخصی خود و در صفحه‌ی تنظیمات حساب در بخش «Leverage» (بعد از کلیک کردن روی شمارۀ حسابِ مد نظر در جدول سمت چپ) تغییر دهید. روی «Change leverage» کلیک کنید، لورج را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید و در نهایت «Save» کنید. توجه داشته باشید که در هر ۲۴ ساعت فقط یک بار می‌شود لورج را تغییر داد! اگر در حساب خود معامله‌ی باز داشته باشید، لورج تغییر نمی‌کند!

هنگام تغییر روش تایید اطلاعات، SMS دریافت نمی‌کنم. چه باید بکنم؟

پیام تایید، به شکل خودکار توسط سیستم به شمارۀ همراه شما ارسال می‌شود. در صورت دریافت نکردن پیام کوتاه، اول، صحیح بودن شماره‌ موبایل خود را در پروفایل خود در بخش «Your account details» بررسی کنید. اگر شمارۀ تلفن صحیح بود، احتمال دارد سیستم با کمی تاخیر پیام را برای شما ارسال کرده باشد. در این شرایط، درخواست خود را تکرار کنید. ۱ یا ۲ ساعت صبر کنید و اگر مشکل برطرف نشد، با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

کد ورد (code word) را گم کرده‌ام. چطور می‌توانم آن را بازگردانم؟

کد ورد توسط کاربر هنگام ثبت نام ایجاد می‌شود و نمی‌توان آن را تغییر داد. با این حال، می‌توانید سرنخی از کد ورد خود در میز کار شخصی‌تان پیدا کنید. برای انجام این کار، به بخش «PIN-code recovery» بروید (بعد از کلیک کردن روی دکمۀ سبز رنگ نزدیک نام شما، در پنل بالایی، در دسترس است)؛ و روی فیلد کنار «Code Word» کلیک کنید. سرنخ (سوال محرمانۀ شما) در یک پنجره‌ی پاپ‌آپ ظاهر می‌شود. کد ورد شما پاسخِ این سوال است.

چطور می‌توانم رمز عبور میز کار شخصی خود را بازگردانم؟

در صفحه‌ی ورود به Personal area، روی لینک «I forgot my password» کلیک کنید. ایمیلی که با آن ثبت نام کرده‌اید را وارد کنید. روی دکمه‌ی «Get a Verification Code» کلیک، و صبر کنید تا ایمیل یا پیام کوتاه حاوی کد تایید را دریافت کنید. کد دریافتی را در صفحه‌ی بازیابی رمز عبور وارد کنید. رمز عبور جدیدی برای خود انتخاب کنید و در آخر دکمه‌ی «Change password» را بزنید.

چطور می‌شود روش تایید اطلاعاتم را تغییر دهم؟

شما می‌توانید این کار را در میز کاری شخصی خود و در «تنظیمات پروفایل» تغییر دهید (بعد از کلیک کردن روی دکمۀ سبز رنگ نزدیک نام شما، در پنل بالایی، در دسترس است). در بخش «Customize confirmation settings»، روش تایید مد نظر خود را انتخاب کنید و کدی که برای شما ایمیل یا sms می‌شود را وارد کنید و سپس «Save» را بزنید. تنها در صورتی می‌توانید روش پیام کوتاه را انتخاب کنید که شماره تلفن قبلاً شما تایید شده باشد.

چطور می‌توانم نام خودم را تغییر دهم؟

اگر هنوز حساب شما تایید نهایی نشده است و حساب‌تان را شارژ نکرده‌اید، می‌توانید به مراجعه به میز کار شخصی و صفحه‌ی تنظیمات پروفایل، اسم خود را عوض کنید. کنار نام روی دکمه‌ی «Change» کلیک کنید، نام جدید را (مطابق با پاسپورت یا کارت ملی) وارد کنید، و سپس «Save» را بزنید. توصیه می‌کنیم هنگام ثبت نام اطلاعات حقیقی خود را وارد کنید. اگر گزینه‌ی تغییر نام برای شما فعال نبود، با تیم پشتیبانی FBS ارتباط برقرار کنید.

چطور می‌توانم رمز ترید خود را بازگردانم؟

در میز کار شخصی‌تان، لطفاً به صفحه‌ی تنظیمات حساب بروید (حساب مد نظر را از جدول سمت چپ انتخاب کنید). سوال «?Forgot your trading password for this account» را پیدا کنید و «Create new» را انتخاب کنید؛ سپس روی دکمه‌ی «Generate password» کلیک کنید.


اُمور مالی


چگونه می‌توانم به حسابم پول واریز کنم یا از حسابم برداشت کنم؟

در میز کار شخصی خود، در بخش «Financial operations»، می‌توانید حساب خود را از طریق سیستم‌های واریز و برداشت موجود، شارژ کنید. برای برداشت نیز از همین راه می‌توانید اقدام کنید. توجه داشته باشید که برداشت تنها با همان سیستمی که واریز از طریق آن صورت گرفته، میسر است. اگر با چند سیستم مختلف (برای مثال پی‌پال، وب‌مانی) حساب خود را شارژ کنید، هنگام برداشت از طریق همین سیستم‌ها، به همان اندازه که شارژ صورت گرفته، می‌توانید برداشت داشته باشید.

کجا می‌توانم وضعیت درخواستم را ببینم؟

درخواست شما پس از ثبت، در میز کار شخصی‌تان و در صفحه‌ی حساب شما در قسمت «Transaction history» قابل مشاهده است. در صورت نیاز می‌توانید درخواست خود را لغو کنید. برای لغو درخواست کافیست روی آیکون ضربدر قرمز رنگ کنار شمارۀ تراکنش، کلیک کنید.

با کارت اعتباری به حساب خودم پول ریخته‌ام. چطور می‌توانم پول (سود) را برداشت کنم؟

اگر حساب خود را با استفاده از کارت اعتباری شارژ کرده‌اید، تا یک سال پس از تاریخ شارژ حساب، در صورت درخواست، پول به همان کارت اعتباری واریز خواهد شد. ۱۰۰ درصدِ شارژ اولیه را می‌توانید برداشت کنید و به کارت اعتباری خود واریز کنید. مازاد بر مبلغ شارژ اولیه (سود) را می‌توانید تماماً یا در چند مرحله از طریق دیگر سیستم‌های واریز و برداشت یا حساب‌های بانکی، که در آن‌ها کیف پول الکترونیکی یا حساب دارید، برداشت کنید.

چطور می‌توانم بین حساب‌هایم پول جابه‌جا کنم؟

برای جابه‌جایی پول بین حساب‌ها، لطفاً به بخش «Financial operations» مراجعه کرده و تب «Internal transfer» را انتخاب و عملیات مورد نظر خود را انجام دهید.

درخواست واریز/برداشت چقدر طول می‌کشد؟

واریز وجه با سیستم‌های پرداخت الکترونیکی فوراً انجام می‌شود. اما پردازش درخواست‌های واریز از طریق دیگر سیستم‌های پرداخت، ۱ یا ۲ ساعت زمان خواهد برد.

ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه از ۰۷:۰۰ تا ۱۹:۰۰ (GMT +3). حداکثر زمان پردازش درخواست واریز/برداشت از طریق سیستم‌های پرداخت الکترونیکی، ۴۸ ساعت از لحظه‌ی ثبت درخواست خواهد بود. انتقال وجه از طریق بانک نیز بین ۵ تا ۷ روز کاری زمان خواهد برد.

چطور می‌توانم به پول ملی خودم سرمایه‌گذاری کنم؟

برای انجام این کار، مبلغ مورد نظر را بایستی به دلار/یورو تبدیل کنید و نرخ تبدیل به دلار یا یورو نیز، به نرخ همان روز محاسبه خواهد شد.


شرایط ترید


کال مارجین و Stop Out (بستن تمام معاملات) چیست؟

مارجین کال (Margin Call)، سطح قابل قبول مارجین است (۴۰ درصد و کمتر). در این نقطه، بروکر حق این را دارد که تمام پوزیشن‌های باز کاربر را به دلیل کافی نبودن موجودی حساب (Free Margin)، ببندد، اما مسئول انجام این کار نیست. Stop Out نیز حداقل سطح مجاز مارجین است (۲۰ درصد یا کمتر) و در این سطح، خود برنامه یکی یکی معاملات را می‌بندد تا از ضرر بیشتر و بالانس منفی (زیر صفر دلار) جلوگیری کند.

اگر برای مدتی طولانی از یک حساب استفاده نکنیم، چه اتفاقی می‌اُفتد؟

اگر از یک حساب واقعی برای مدت سه ماه متوالی استفاده‌ای نشود، به شکل خودکار این حساب آرشیو می‌شود. با این حال، همیشه می‌توانید آن حساب را از طریق میز کار شخصی خود بازیابی کنید. موجودی حساب شما دست‌‌نخورده باقی خواهد ماند.

چگونه می‌توانم سرمایه‌ی مورد نیاز برای بازکردن یک معامله را محاسبه کنم؟

شما می‌توانید از «ماشین‌حساب تریدر» برای محاسبه‌ی سرمایه‌ی مورد نیاز استفاده کنید.

چه‌وقت می‌توانم ترید کنم؟

ترید از ۰۰:۰۰ روز دوشنبه آغاز و تا ساعت ۲۳:۰۰ روز جمعه به‌وقت نرم‌افزار متاتریدر (GMT +2) ادامه خواهد داشت.

چه استراتژی‌های تریدی در FBS مجاز است؟

شرکت FBS راحت‌ترین شرایط را برای شما فرآهم کرده است تا بدون محدودیت از هر نوع استراتژی که مایل هستید، استفاده کنید. می‌توانید از ترید خودکار بهره ببرید و از اکسپرت‌ها (EAs)، اِسکلپینگ (Scalping)، هجینگ و … استفاده کنید.

در FBS از چه نوع سیستم «ثبت درخواست معامله» استفاده می‌شود؟

ثبت درخواست معامله‌ از نوع مارکت یا همان Market Order Execution، برای تمام انواع حساب‌ها در FBS اِعمال می‌شود.


متاتریدر ۴


از کجا می‌توانم متاتریدر ۴ را دانلود کنم؟

در منوی «اطلاعات کلی» و از قسمت «متاتریدر ۴»، یا از طریق این لینک، می‌توانید متاتریدر ۴ را برای ویندوز، اَندروید یا سیستم عامل iOS دانلود کنید.

چطور باید به ترمینال (نرم‌افزار) متصل شوم؟

برای وارد شدن یا همان اتصال حساب به نرم‌افزار، به این اطلاعات نیاز است: در قسمت «Login» شماره حساب خود را وارد کنید. و در قسمت «Password»، رمز خود را وارد کنید. در قسمت «Server»، برای حساب‌ واقعی، FBS-Real، و برای حساب دمو،  FBS-Demoرا انتخاب کنید.

چرا معامله‌ی من خود به خود بسته شد؟

هنگامی که ضررهای جاری تمام معاملات باز در یک حساب، از حد مجاز بالاتر باشد،Stop Out رخ می‌دهد (به Stop Out مراجعه کنید)، یعنی سطح مارجین شما کمتر از ۲۰٪ می‌شود. در این حالت، سرور، معاملات شما را به شکل خودکار یکی یکی همراه با عبارت “…./…/…:so” می‌بندد.

مثال: so: 11.3%/0.3/2.7 یعنی معامله‌ی شما با stop out بسته شده است (سطح مارجین در زمان بسته شدن معامله ۱۱٫۳٪ بوده است، ۰٫۳ – وجوه باقیمانده در زمان بسته شدن معامله، ۲٫۷ – مارجین). بنا بر موافقت‌نامه مشتری p.3.6.2: اگر سطح مارجین مورد نیاز برای باز نگه داشتن پوزیشن‌های باز، کمتر از ۲۰ درصد شود، شرکت مجاز است پوزیشن‌های باز کاربر را  به اجبار و بدون اطلاع‌رسانی قبلی ببندد.

از کجا می‌توانم راهنمای کاربر متاتریدر ۴ را پیدا کنم؟

راهنمای جامع و کامل متاتریدر برای کاربران در خود نرم‌افزار موجود است. برای دسترسی به آن، مسیر Help و سپس Help topics را در منوی بالای نرم‌افزار طی کنید، یا اینکه F1  را بزنید. سپس می‌توانید پاراگراف مورد نظر را انتخاب کرده یا از طریق جستجو، به مقصود خود برسید.

گزینه‌ی «New order» غیرفعال است. ایراد از چیست؟

این یعنی اینکه شما با پسورد Investor خود وارد متاتریدر ۴ شده‌اید. لطفاً بار دیگر وارد برنامه شوید و این بار با پسورد تریدینگ اقدام کنید.

منطقه‌ی زمانی متاتریدر چیست؟

منطقه‌ی زمانی متاتریدر به‌وقت اروپای شرقی تنظیم شده است؛ یا به عبارت دیگر GMT +2.

تا چه مدت می‌توانم پوزیشن خود را باز نگه دارم؟

محدودیتی برای باز نگه داشتن پوزیشن تعریف نشده است؛ اما توجه داشته باشید که اگر پوزیشن خود را در طول شب نیز باز نگه دارید، به اِزای هر معامله‌ی باز، راس ساعت ۰۰:۰۰ برای روز بعد، از شما «Swap» یا همان بهرۀ شبانه دریافت می‌گردد.

اگر پیغام خطای "Invalid account" در گوشه‌ی سمت راست پایین برنامه، مشاهده شد، چه کاری باید انجام دهم؟

لطفاً بررسی کنید و مطمئن شوید که اطلاعات مورد نیاز برای وارد شدن به حساب‌تان را درست وارد کرده‌اید. همینطور، بررسی کنید که نماد یا کاراکتر اضافی وارد نکرده باشید (مانند space اضافی).

اگر احتمال دَهَم معامله‌ی من به اشتباه بسته شده‌است، چه‌ می‌توانم بکنم؟

شما ۲ روز کاری مهلت دارید یک درخواست رسمی به [email protected] ارسال کنید. درخواست شما باید شامل: مشخصات کامل شما، شمارۀ حساب شما، تاریخ و زمان وضعیت اختلافی، شمار (تیکت) معامله‌ای که بر سر آن اختلاف است، و توضیحات کامل در درخواست، باشد. ظرف ۱۰ روز کاری، شرکت به درخواست شما رسیدگی می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویه‌ی رسیدگی به درخواست‌ها، لطفاً به پاراگراف ۸٫۱ «توافق‌نامه مشتریان» رجوع کنید.

آیا می‌توانم از تریلینگ اِستاپ هنگام ترید در FBS استفاده کنم؟

بله، می‌توانید. برای تنظیم تریلینگ اِستاپ روی معامله در بخش «Trade» زیر نمودار، راست‌کلیک و در منویی که باز می‌شود، «Trailing Stop» را انتخاب کنید و سپس سطح (level) مورد نظر خود را در واحد pips مشخص کنید.

چطور می‌توانم زبان برنامه‌ی متاتریدر را تغییر دهم؟

ابتدای به منوی View و سپس Languages رفته و زبان مورد نظر را انتخاب و OK کنید. یک بار نرم‌افزار را مجدد اجرا کنید و با زبان جدید، ادامه دهید.

چطور می‌توانم لیست کامل نمادها (اَبزارهای ترید) را ببینم؟

در پنجره‌ی «Market Watch» راست‌کلیک کنید و در منویی که باز می‌شود، گزینه‌ی «Show All» را انتخاب کنید.

چطور می‌توانم تاریخچه‌ی حساب خود را کامل ببینم؟

در قسمت پایین نرم‌افزار، تب «Account history» را انتخاب کنید. در پنجره‌ی ترمینال راست‌کلیک کرده و «All history» را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید تاریخچه‌ی حساب خود را برای بازه‌ی زمانی دلخواه، مشاهده کنید.

پیغام "Waiting for update (انتظار برای به‌روزرسانی)" روی صفحه نمایش داده می‌شود. چه کار باید بکنم؟

ابتدا باید تمام نمودارهای باز را ببندید. سپس روی نماد مورد نظر در پنجره‌ی «Market Watch» راست‌کلیک کرده و «Chart Window» را انتخاب کنید. یا اینکه می‌توانید نماد را انتخاب کرده و آن را به سمت راست بکشید (drag) و در قسمت خالی رها کنید تا نمودار برای شما فعال شود.

برای دیدن قیمت خرید و قیمت فروش (Bid and Ask) روی نمودار چه باید بکنم؟

برای اینکه هر دو مورد را داشته باشید، از منوی بالا، Chart و سپس Properties را انتخاب کنید یا اینکه F8 را بزنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، تب Common را بیاورید و گزینه‌ی «Show Ask line» را تیک بزنید. سپس Ok را بزنید.

درخواست معامله بسیار کند است. چه باید بکنم؟

در اکثر موارد علت این است که ارتباط شما با سرور کند شده است و بایستی سراغ یک سرور بهتر بروید. برای این کار، در سمت راستِ پایین نرم‌افزار کلیک کرده و «Rescan servers» را انتخاب کنید.

در نرم‌افزار، چه قیمتی روی نمودار نشان داده می‌شود؟

پیش‌فرض، در متاتریدر ۴، قیمت پیشنهادی خرید (Bid) روی نمودار نشان داده می‌شود.

دکمه‌های «Sell» و «Buy» غیرفعال هستند. چرا؟

این یعنی اینکه شما برای این نوع حساب، حجم معامله (order volume) را اشتباه انتخاب کرده‌اید. لطفاً تنظیمات مربوط به حجم معامله را بررسی کرده و حتماً شرایط معامله برای انواع حساب‌ها را، در وب‌سایت، مطالعه کنید.

چگونه یک معامله را باز کنیم/ببندیم؟

راه‌های مختلفی برای باز کردن یک معامله وجود دارد: ۱٫ «Tools» و سپس «New Order» را از منوی برنامه انتخاب کنید. ۲٫ بر روی نام اَبزار ترید در پنجره‌ی «Market Watch» کلیک کنید. ۳٫ بر روی دکمه‌ی «New Order» در نواراَبزار کلیک کنید. ۴٫ کلید F9 صفحه کلید را فشار دهید. هنگام باز کردن پوزیشن، لازم است فیلدهای زیر را تکمیل کنید: • Symbol – اَبزار مورد معامله را انتخاب کنید. • Volume – حجم معامله (لاتیج). • Stop Loss – سطح حد ضرر را تنظیم کنید (اجباری نیست). اگر مقدار آن ۰٫۰۰۰ باشد، فرض بر این خواهد بود که معامله ثبت نشده است. • Take Profit – حد سود را تعیین کنید، که البته باز هم اجباری نیست. اگر مقدار آن ۰٫۰۰۰ باشد، فرض بر این خواهد بود که معامله ثبت نشده است.

توجه! اگر سطح حد سود و حد ضرر خیلی نزدیک به قیمت فعلی تنظیم شوند، پیام خطایی را خواهید دید: «Incorrect S/L or T/P». باید حد ضرر و حد سود را با فاصله‌ی بیشتری از قیمت فعلی درج کرده و درخواست خود را تکرار کنید. • Pending Order – برای باز کردن یک معامله‌ی انتظاری، لطفاً کلید F9 را بزنید و در قسمت «Type» گزینه‌ی «Pending Order» را انتخاب کنید. برای بستن یک پوزیشن، در قسمت «Trade»، زیر نمودار، روی معامله راست‌کلیک کرده و «Close Order» را انتخاب کنید. روش دیگر بستن معامله، دوبار کلیک کردن در قسمت «Trade» است. اگر معامله به حد سود یا حد ضرر تعیین‌شده برسد، به شکل خودکار بسته می‌شود. پوزیشن‌های خرید در قیمت Bid (قیمت پیشنهادی خرید) بسته می‌شوند، و پوزیشن‌های فروش در قیمت Ask (قیمت پیشنهادی فروش) بسته می‌شوند.

اگر سمت راست پایین نرم‌افزار پیغام "No Connection" بود، چه باید بکنم؟

دوباره در متاتریدر ۴ لاگین کنید (منوی File و Login) و این بار سومین گزینه یعنی «Server» را با این آدرس‌های IP پُر کنید: برای حساب واقعی به‌جای «FBS-Real» وارد کنید: ۸۸٫۸۵٫۶۷٫۶:۴۴۳ و برای حساب دمو به‌جای «FBS-Demo» وارد کنید: ۸۸٫۸۵٫۶۷٫۷:۴۴۳٫

معامله در حد ضرر بسته شده‌است. اما چنین قیمتی روی نمودار وجود نداشت. کجای کار ایراد دارد؟

لطفاً، در هنگام کار در متاتریدر ۴، اِسپرد هر یک از اَبزارهای ترید، و اصول درخواست معامله را در نظر داشته باشید. یادآوری می‌کنیم که با توجه به شرایط تجارت بین‌المللی در بازار فارکس، درخواست‌های Sell در قیمت Bid باز می‌شوند و نمودار نیز این قیمت را نشان می‌دهد. بسته شدن درخواست‌های Sell در قیمت Ask انجام می‌شود که به واسطه‌ی اِسپرد از قیمت Bid فراتر می‌رود.

با توجه به تنظیمات پیش‌فرض متاتریدر ۴، فقط قیمت Bid روی نمودار نشان داده می‌شود، بنابراین، اگر معامله‌ی Sell شما بسته شده باشد، بایستی اِسپرد اَبزاری که با آن ترید کرده‌اید را به قیمت Bid که روی نمودار آن را می‌بینید، اضافه کنید. با این روش، قیمت Ask که در آن معامله‌ی شما بسته شده است، بدست می‌آید. برای راحتی بیشتر خودتان، می‌توانید نمودار را طوری تنظیم کنید که هر دو قیمت (Bid و Ask) روی آن نشان داده شوند. (نحوه‌ی انجام این کار در سوالات متداول آورده شده است).


سوال داری؟ از ما در واتس‌آپ بپرس!
به ما پیام بده!
سلام! برای چت در WhatsApp در خدمت شما هستیم. 
پاسخ سوالای شما رو حتماً پیدا می‌کنیم!